5 základních pravidel, které byste měli dodržovat, pokud chcete zhubnout

Ostatní

Written by:

Zhubnutí přebytečných kil a dosažení vysněného vzhledu je přáním mnoha osob. Nezapomínejte na to, že právě vy jste těmi, kdo o vašem vzhledu rozhoduje. Každý z nás je vybaven určitou tělesnou konstitucí, ale pravdou je, že ji vždy můžete náležitě ovlivňovat. Držte se těchto 5 pravidel a hubnutí půjde doslova samo.

Před hubnutím

Ještě než se pustíte do hubnutí, měli byste zjistit, jak na tom se svojí váhou jste. Skvělým pomocníkem vám v tomto případě bude BMI kalkulačka. Právě ta se postará o vypočítání vaší ideální váhy a snadno také zjistíte, do jaké váhové kategorie nyní spadáte. Stačí, když zadáte vaše pohlaví, váhu a výšku. S výsledkem vás BMI kalkulačka ihned seznámí.

Zdravá strava

Bez úpravy dosavadního jídelníčku to s hubnutím půjde jen těžko. Zaměřte se proto na to, co konzumujete a zkuste si jeden týden zapisovat, co všechno sníte. Díky tomu získáte cennou sebereflexi a budete mít představu o tom, co vše zkonzumujete. Ideální volbou je pro vás některá z úprav jídelníčku. Vyzkoušejte například keto dietu, která je založena na přirozeném stavu ketózy.

Pravidelný pohyb

Bez pravidelného pohybu nikdy nedosáhnete vaší vysněné postavy. Jedná se nejen o to, že si dopřejete pravidelné tréninky, ale i o pohyb v podobě procházek apod.

Nezapomeňte odpočívat

Během zimního období je klíčovým také odpočinek. Dopřávejte si kvalitní odpočinek i pravidelnou dávku spánku. I spánek má totiž na hubnutí velký vliv. Přes zimu je organismus unavenější a potřebuje více odpočinku, což je naprosto přirozené. Snažte se vnímat to, co vaše tělo potřebuje.

Pitný režim

Hubnutí vám nepůjde ani bez dostatečného pitného režimu. Klasický pitný režim tak můžete doplnit o bylinné čaje, ovocné či čaj zelený. Vyhněte se nadměrné konzumaci černého čaje, který obsahuje kofein.