Aktovky pro prvňáčky i školní batohy pro starší děti

Inspirace

Written by:

Zápisy do základních škol již proběhly a my doufáme, že se vaše děti dostaly na základní školu, kterou jste si vyhlédli. Ať už se vaše děti chystají do první třídy nebo do vyšších ročníků, do základní potřebné výbavy všech školáků patří kvalitní aktovka nebo školní batoh. Proč kvalitní? Protože děti i přes velké pokroky ve školství stále nosí domů a do školy spoustu učebnic a školních pomůcek. Aby děti neměly přetížená záda, váha byla dobře rozložena a co nejvíce jste jim ulehčili, vybírejte z ověřených značek, které nabízejí ergonomicky tvarovanou zádovou část. Široký výběr aktovek a školních batohů naleznete také na specializovaném e-shopu Bagalio.cz.

školní batohy Ergobag
školní batoh Ergobag

Klasická aktovka nebo školní batoh?

Jestli nakonec vyberete klasickou aktovku nebo školní batoh, to záleží opravdu čistě na vás a samozřejmě na postavě a konstituci vašeho školáka. Klasická aktovka s klopami je stále velmi oblíbená a pro prvňáčky, kteří se se školou teprve seznamují, je velmi přehledná a snáze se v ní zorientují a udrží pořádek. Batohy již zase dávno nejsou beztvarým rancem, ale mají ergonomicky tvarovanou a pevnou zádovou část. Popruhy aktovek i batohů jsou širší a vypolstrované, aby se předcházelo otlakům. Většina modelů je také vybavena prsními popruhy k ještě lepšímu rozložení váhy a odlehčení zad. Design a barvy, pokud možno, nechte na tom, pro koho je batoh určen. Jen pokud kupujete školní batoh pro více ročníků, radíme vám zvolit neutrální motiv bez postaviček, ze kterých dítě brzy vyroste nebo jej přestanou bavit.

školní batohy
školní batoh

Mezi nejoblíbenější výrobce aktovek a školních batohů patří Emipo, Boll a Herlitz. Ale i mnoho dalších výrobců nabízí velmi kvalitní školní batohy. Na e-shopu Bagalio.cz můžete použít při výběru filtry, a zvolit tak nejen výrobce ale také velikost, barvu i materiál. Snadno se tak v nabídce zorientujete a vyberete školní batoh sami. U řady modelů můžete pořídit i penál a pytel na tělocvik ve stejném designu jako samotnou aktovku či batoh. Nezapomínejte také na dostatek reflexních prvků, aby bylo dítě dobře vidět, zvláště v případech, že už chodí do školy samo. Pokud máte jakékoli nejasnosti či dotazy, jsou vám specialisté z Bagalio.cz k dispozici na chatu nebo jejich zákaznické lince.