Náramky z minerálů, jak si vybrat ten správný?

Ostatní

Written by:

Vzhledem k tomu, že minerálů je velké množství a to jak druhů, tak i barevných variant, výběr minerálního náramku tedy nemusí být snadnou volbou. Na co se zaměřit? Nechte se inspirovat těmito tipy.

Znamení zvěrokruhu

Lidové moudrosti praví, že každý minerál v sobě ukrývá určitou sílu a vlastnosti, které může poskytnout pouze znamení, se kterým je spojován, ke kterému náleží. Neplatí však, že bychom měli nosit pouze náramky z minerálů, které náležejí našemu znamení. Někdy nás lákají minerály, které k našemu znamení vůbec nenáležejí. Dejme proto na naši intuici.

Účinky kamenů

Někdo vybírá kameny podle konkrétních účinků. Pokud potřebujete posílit imunitu, vhodnou volbou by mohl být ametyst, křišťál, achát nebo lapis lazuli. Klidný spánek navodí láva, nefrit, hematit nebo citrín. V boji proti stresu může pomoci opalit, jaspis nebo labradorit. Kamenem lásky je růženín, tyrkys nebo granát.

Barva

Každý z nás dává přednost některým barvám, rád se jimi obklopuje, nosí oblečení a šperky ve svých oblíbených barevných tónech. Pokud vám je konkrétní barva příjemná, nehleďte na to, že minerál se neshoduje s vaším znamením. Je-li vám příjemná, budete rádi nosit i náramek.

Ženy, milovnice růžové, určitě uvítají růženín. Pokud milujete modrou barvu, můžete si pořídit náramek z lapis lazuli nebo akvamarínu, milovníci zelené zajisté zvolí nádherně zelený aventurín, jadeit nebo mechový achát. Fialovou barvu má ametrín nebo ametyst. Přírodní, žíhané tóny nabízí jaspis.

Podle intuice

Někdy nás přitahují minerály, které vůbec k našemu znamení nepatří. Zalíbí se nám náramek v kombinaci barev, které bychom si, za jiných okolností asi nevybrali. Dejme na svoji intuici, tělo samo si řekne, co je pro něj momentálně potřebné.

Široký výběr

Chcete-li si udělat radost a pořídit si minerální náramek nebo jinou drobnost z minerálů, zavítejte na e-shop magieprirody.cz. Naleznete zde nejen náramky, ale také přívěsky, náhrdelníky, hmatky nebo figurky vyrobené z minerálních kamenů.