Nový módní trend je na světě. Už jste se seznámili s cottage stylem?

Inspirace

Written by:

Svůj šatník, který je aktuálně plný oblečení Pinko a oblečení značky Blauer, byste měli zpestřit aktuálními trendy. Jenže co se zrovna nosí ve světě módy? Za vypíchnutí stojí především takzvaný cottage styl, který je v módním světě nováčkem. Tento styl vznikl během nedávné koronavirové pandemie, tudíž by se dalo říct, že i taková hrozná věc, jako je onemocnění COVID-19, byla k něčemu dobrá. Lidé vyměnily tradiční módní trendy za volánky a košile po babičkách. Asi tak lze ve zkratce definovat nový styl, který si zamilovali především ti, jež milují trendy z minulosti.

Cottage styl čili život po selsku

Nový styl lze definovat jako styl “život po selsku”. Tak o novém stylu alespoň mluví módní návrháři a módní kritici. Řada lidí se shoduje, že styl vznikl jako jakási reakce na omezenost cestování a na uchýlení se na vesnice. Styl je definovaný nejen volánky a košilemi po babičkách, ale také naprosto typickými kousky, které nosí od pradávna chataři a chalupáři.

Synonymem je romantika

Abychom popsali nový trend ještě trochu víc, řekněme, že se jednotlivé kousky rovnají romantickým trendům. Šaty podobající se retro nočním košilím jsou zpravidla volnějšího stylu a mají volánky, které jsou naprostým synonymem romantiky. Slamák patří taktéž do romantických kousků a je taktéž typický pro nově vzniklý styl zvaný cottage styl. Sandálky s uzavřenou špičkou jsou hitem devadesátých let a dají se taktéž krásně zakomponovat do nově vzniklého stylu.

Inspirujte se u Anny Kareniny

Líbí se vám tento cottage styl, ale nevíte, jak jednotlivé kousky kombinovat nebo jak je nosit? Inspiraci hledejte například v seriálech nebo filmech, kde je vyobrazena vesnice. Krásně tento styl uvidíte například ve filmu Anna Karenina, kde je venkov, jaký ho dnes už bohužel neznáme, zachycen