Postarejte se o osvětlení ložnice

Ostatní

Written by:

Ložnice je místnost, kam si většina lidí chodí odpočinout. Dominantní bývají většinou postele, někdo zde má také šatní skříně či toaletku. Účelu pokoje by mělo odpovídat také osvětlení. Ložnice by měla určitě disponovat centrálním svítidlem. V moderních ložnicích jsou velmi populární stropní svítidla, kterých může být i několik. Stropní svítidla do ložnice obvykle sestávají z několika světelných zdrojů nebo se používají také LED panely, které vynikají vysokým výkonem a nízkou spotřebou energie.

Lidé také k osvětlení ložnic často využívají LED pásky. Ty mohou být připevněny na stěnu nebo ke stropu, nejčastěji ve světelné římse. V římse jsou pásky uloženy tak, že svítí do stropu či stěny, v místnosti tak vzniká příjemné nepřímé světlo, které podporuje relaxační atmosféru. Pokud vám toto světlo nestačí, do ložnice se velmi dobře hodí nástěnná svítidla, zapuštěné bodovky a na noční stolky stolní lampy pro všechny vášnivé postelové čtenáře. Nemáte-li noční stolky, pořiďte si lampičku na klip, kterou snadno přichytíte na čelo postele nebo poličku.

Potrpíte-li si na modernější typ osvětlení, určitě vás nadchnou systémová svítidla. Stačí po stropě rozvrhnout lanka, kolejnice nebo lišty a na ně potom umístit světelné spoty. Jejich vzhled záleží pouze na vás, vyberte si, jaké potřebujete, můžete je samozřejmě také libovolně kombinovat. Bez zmínky nemohou zůstat ani bodovky a nábytková svítidla. Šatní skříně bývají obvykle poměrně hluboké a tmavé, takže člověk snadno ztrácí přehled, co ve které skříni vlastně je. Instalujte si do skříně zapuštěné bodovky nebo nábytkové osvětlení a budete mít přehled o každém špendlíku. osvětlení do ložnice existuje velké množství typů, stačí si jen vybrat podle stylu zařízení a vašich preferencí. Uvidíte, že s kvalitními svítidly budete mít v ložnici vždy dostatek světla.