Předsevzetí pro nový rok – Zhubnu!

Ostatní

Written by:

Také si dáváte do nového roku předsevzetí? Všechno začíná, všechno jede nanovo. Starý rok končí a nový začíná, což znamená, že spousta lidí bilancuje a říká si, co udělali dobře a co naopak špatně. Jak to vlastně bude v novém roce? Je čas dát si slib. Budeme se k sobě lépe chovat, přestaneme kouřit, budeme navštěvovat rodiče, uděláme si víc volného času a asi jedno z nejčastějších – zhubneme!

Hubnutí a diety

Odhodlaně začnete držet různé diety, dřít hodiny a hodiny ve fitness centru, ale výsledek? Ten ne a ne přijít. Po měsíci, když nevidíte žádnou změnu, už ztrácíte motivaci. Nebo naopak, zhubnete tolik, kolik potřebujete, dietu držet přestanete a následně se kilogramy objeví zpátky a dokonce i nějaká nová. Jo-jo efekt je velmi nebezpečný. Nedržte diety, raději se zaměřte na zdravý jídelníček, na zdravý životní styl! Nevíte, čeho se na začátku chytit? Je spousta rad na internetu, některé doporučují jíst sacharidy, jiné zase od sacharidů zrazují. Co je správné?

Chcete-li zhubnout, nedržte žádné drastické diety. Zaměřte se na svůj životní styl, na to, co jíte, kolikrát denně jíte, jaké porce jíte, jaké máte na talíři jídlo. Důležitou složkou je samozřejmě také pohyb, to jde ruku v ruce. Jíte pětkrát denně? Ovšem otázkou je, co máte na talíři. Pokud to jsou tučné pokrmy, smažená jídla nebo sladkosti, nezhubnete. Lepší je vybírat zdravé recepty, které si můžete uvařit v klidu doma.

Tabulky, které hlídají kalorie

Na začátku hubnutí může pomoci BMI kalkulačka, která vám nastaví, jak je na tom vaše váha. Zda stačí zhubnout pár kilogramů a vysportovat tělo nebo potřebujete zhubnout víc kilogramů. Nevíte přesně, co si dát na talíř? V tom zase mohou pomoci kalorické tabulky, které vám přesně napoví, kolik kalorií má jaká potravina, jaké jídlo. Hubnutí tak bude mnohem snazší a bez zbytečných komplikací!