Rhodiované šperky mají mnoho výhod

Ostatní

Written by:

Možná jste se při výběru šperků také setkali s termímen rhodiované. Rhodium je bělavě stříbrný kovový prvek. Patří do rodiny platiny a v platinové nebo niklové rudě jej najdete pouze stopová množství. Rhodium je ceněno pro šperky, protože je vysoce reflexní a hypoalergenní.

Rhodium patří mezi nejdražší kovy na světě, dosud nebyl objeven žádný důl pro jeho těžbu. Rhodium je získáváno jako vedlejší produkt při těžbě platiny v Jižní Africe.

Rhodium je na šperky využíváno pro jeho skvělé vlastnosti a větší odolnost při nošené šperků, například rhodiovaný náramek/řetízek na nohu.

Proč se šperky rhodiem potahují?

Rhodiované šperky dodávají šperkům další vrstvu ochrany a vytvářejí jasnější bílou než mincovní stříbro, bílé zlato nebo platina. Realisticky nelze šperky vyrábět z pevného rhodia, protože i přes svou pevnost je rhodium křehké. Vrstva rhodiování musí mít správnou tloušťku, aby nepraskla – 0,75-1,0 mikronu je perfektní. Jakékoli ředidlo a kov pod ním by se ukázaly; jakékoli silnější a povlak by popraskal. Tato dokonalá vrstva rhodia může zlepšit vzhled, kvalitu a životnost vašich šperků.

Rhodiovaný náramek strom života se hodí ke každému outfitu, navíc je díky rhodiu odolný vůči poškrábaní apod.

Je rhodium hypoalergenní?

Rhodium je hypoalergenní, protože neobsahuje nikl, který může způsobit vážné kožní reakce. Ve skutečnosti chrání před jinými kovy legovanými niklem, aby byla vaše pokožka v bezpečí. Pokud máte alergii na nikl nebo jen chcete chránit svou pokožku, pak je pro vás rhodium vynikající volbou. Rhodiovaný náhrdelník strom života ozdobí každý dekolt.

Zmatňuje rhodium šperky?

Rhodium neobsahuje nikl, takže se nešpiní. Rhodium je také odolné proti korozi a nerezaví. Vzhledem k tomu, že rhodium je silné, nemusí být legováno jinými kovy, jako je nikl nebo měď, které časem zkorodují a zanechají na kůži tmavě zelené stopy.

Na e-shopu pandjjewellery.cz objevíte výběr rhodiovaných šperků ve vysoké kvalitě.