Rozjezd nové firmy: Které propagační strategie vám pomohou?

Ostatní

Written by:

Stojíte na počátku vašeho snažení a rozjíždíte novou firmu? Snažíte se, aby o vašich službách, výrobcích či firmě vědělo co nejvíce lidí? V tomto směru vám jistě pomohou kvalitní propagační strategie, které obsahují nejen základní propagační materiály, ale také základní reklamní principy.

Vhodné druhy reklamy

Na začátku podnikání je pro vás klíčové investovat část vašich financí do kvalitní reklamy. Bez ní se o vašich službách a výrobcích nikdo nedozví. Investujte proto část financí do propagačních materiálů, abyste rozšířili povědomí o vaší firmě. Rozmyslete si, zda vsadíte na ověřenou reklamní klasiku, ale doporučujeme také reklamu na sociálních sítích či internetu, která je velmi účinnou. Základem by měla být však klasická reklama, o kterou své reklamní portfolio opřete.

Ověřená klasika

Co se týká propagačních materiálů, neměli by vám jistě chybět vizitky. Dobrou formou reklamy jsou i plakáty nejrůznějších velikostí. Tisk A3 je ideální volbou. Efektivní je též velkoformátová reklama, která zaujme na první pohled, ať už vsadíte na velké plakáty či billboardy. Zapomínat byste neměli ani na roll up, který se hodí především při prezentacích a firemních akcích. Snadno jej rozložíte a znovu složíte. Nemusíte tak stále pořizovat nové plakáty. Vypadá navíc reprezentativně a na vaši firmu účinně poukáže.

Umístění

Myslete nejen na formu propagačních materiálů, ale také na to, kam je umístíte a v jakém množství. Zkusit můžete například rozdávání letáčků, oslovit plochy, které vám poskytuje město nebo reklamní akci s hosteskami. Každá forma propagace je však lepší než žádná. Zkusit můžete také skládané letáky, které působí sofistikovaněji a můžete je nechat například na stolku u kadeřnice, zubaře apod. Záleží, na co se vaše firma zaměřuje.

Cílová skupina

Důležité je pro vás především určení cílové skupiny, na kterou se vaše výrobky a služby soustředí, podle toho vybírejte typ reklamních materiálů, rozdílné totiž zaujmou mladou generaci či naopak starší generace.