V Chorvatsku si svoje místo nachází i agroturistika

Ostatní

Written by:

Chorvatsko je země, která má cestovní ruch dokonale rozvinutý. Kromě klasické dovolené si můžete vyzkoušet také agroturistiku. Příhodné přírodní podmínky a počasí v chorvatsku tomuto způsobu rekreace přejí.

Co je a jak funguje agroturistika?

Jedná se o jednu z forem cestovního ruchu. Rozvíjí se nejen v Chorvatsku, ale i v dalších zemích, kde jsou příhodné podmínky pro zemědělství. V Chorvatsku se jedná především o oblasti vnitrozemí Dalmácie a Istrie. Pokud tedy chcete strávit trochu jinou dovolenou, která je vhodnou volbou i pro rodiny s malými dětmi, pak vyzkoušejte právě agroturistiku. Díky tomu, že se v oblastech, kde se tento způsob rekreace rozšiřuje, nabízejí různé možnosti ubytování chorvatsko, pak to zajisté nebude žádný problém.

Dovolená formou agroturistiky představuje dokonalé spojení člověka a přírody, přináší jiné a zajímavé zkušenosti a zážitky a to díky tomu, že se odehrává na chorvatském venkově, mnohdy na statku. Můžete si zde vyzkoušet různé činnosti související s životem a prací statkářů a zemědělců. Seznámíte se podrobněji s chovem hospodářských zvířat a pěstováním, sběrem a zpracováním zemědělských plodin. Velmi zajímavý a vítaný je tento způsob dovolené především pro děti. Pokud strávíte nějakou dobu na soukromé domácí farmě, získáte tak představu o životě a práci místních obyvatel, vyzkoušíte si každodenní činnosti spojené s provozem farmy a v neposlední řadě si pochutnáte na místních ekologických potravinách. Nalezněte si ubytovanivchorvatsku.cz na některé ze zemědělských usedlostí a můžete se těšit na netradiční a neopakovatelnou dovolenou spojenou s nezapomenutelnými zážitky.

Jedním z míst, kam se můžete podívat, je Istrie. Toto místo nabízí krásy a kouzla spojené právě s agroturistikou. Také vás přivítá příjemná místní venkovská atmosféra.