Hledáte nápad na originální, ale přitom maximálně pohodlnou dámskou obuv? Máme pro vás pár možností!

Ostatní

Written by:

Dámská obuv má tu nepříjemnou vlastnost, že se mnohdy její styl a pohodlí nepříjemně eliminuje. A to především v tom smyslu, že kdykoliv se dostaneme k opravdu hezké a vzrušující obuvi, tak její celodenní nošení může být nepříjemnou záležitostí.

Naopak volná a velice příjemná obuv může být kolikrát nevhodnou volbou k různým outfitům, a především různým příležitostem. V rámci dnešního článku se ale podíváme na takové volby, které stojí na pomezí obou výhod. Jak pohodlí, tak i vzhledu!

Nápadité a zajímavé espadrilky

Takzvané espadrilky jsou jižanskou tradiční botou, která je na první pohled velice volná a spíše se hodí na volnočasové nežli společenské aktivity. Jenže nenechejte se tím rozhodně zmýlit! Jejich látková klenba a příjemná podrážka je důvodem, proč i dámské kožené espadrilky můžete nosit celé dny, ale přitom se vyhnete nepříjemným bolestem. Tradiční španělská obuv navíc při volbě jejího správného motivu nabízí tu výhodu, že se dá dobře kombinovat i s více společensky laděnými outfity, na které byste si s jinou podobnou obuví možná netroufli.

Pohodlné nazouvání a celodenní nošení

Co když potřebujete v rámci práce nebo konkrétní aktivity pravidelně vyzouvat nohu a potřebujete zároveň dostatek pohodlí? V ten moment máte už poměrně málo možností. Žabky jsou jednoduché na vyzouvání, ale dlouhé nošení není příjemné. Vedle toho jakékoliv vázání může časem nepříjemně obtěžovat. Jedinou správnou volbou jsou ale dámské boty slip on, které se mohou pochlubit kombinací obojího. Díky kvalitní gumě dobře drží na noze, a přitom je vyzutí otázka jedné vteřiny.

Nápadité, sexy, ale ne tolik nepohodlné

Pokud ale potřebujete opravdu volit podpatky, tak mohou být lodičky a podobné druhy obuvi při dlouhém nošení opravdovou noční můrou. Zajímavou eventualitou pro vás ten moment ale mohou být dámské polokozačky. Polokozačky se jim říká z toho důvodu, že mají úplně stejnou konstrukci a tvar spodku nohy, jako klasická kozačka. Jen jejich výška nedosahuje přibližně nad lýtka, ale končí uprostřed. Je třeba volit dobře outfity, ale při správném spojení vypadají dokonale.