Na co dbát při výběru dětské postele?

Inspirace

Written by:

Tak, jako je důležité mít kvalitní postel pro dospělé osoby, ať už se jedná o manželské postele nebo jednolůžka, i naše ratolesti si zaslouží dětské postele, do nichž budou ulehat rády a především se budou ráno cítit odpočaté a zregenerované. Proto nesmíme podceňovat správný výběr matrace a pravidelně ji kontrolovat, stejně jako myslet na dostatečnou velikost postele. Na co vše bychom měli dát pozor, než konkrétní dětskou postel vybereme? 

Dětské postele pro jedno i více dětí 

Na webové stránce sg-nabytek.cz najdete dětský nábytek, který rozzáří pokoj malých dětí, ale i podtrhne styl a vkus dětí dospívajících. Na pohled je důležitý vzhled postele, přičemž bychom se měli řídit věkem potomků. Malým dětem kupujeme dětskou postýlku, u níž může být přínosem nastavitelná výška „dna“. Dokud je miminko malé, můžeme mít rošt výše, aby se nám k dítku snáze dostávalo, dosáhli jsme na něj. Jakmile povyroste, dno se sníží a tím je dítě v bezpečí, nehrozí mu přepadení přes vysoký okraj postýlky. 

Pro větší děti můžeme koupit střední velikost postele, která má délku 160 cm. Ty se vyrábí v mnoha provedeních, dokonce i v designu znázorňující závodní vůz, nebo třeba domeček, v němž se spí skvěle holčičkám i klukům. 

Větším dětem už kupujeme klasické jednolůžko, které může mít zábranu proti přepadení. Ta může a nemusí být obalena polstrováním, příp. si jej můžeme vyrobit svépomocí. 

Patrové postele 

Pro více dětí jsou kvůli úspoře místa v pokoji skvělé patrové postele. I tady se můžeme „pohrát“ s barvami a volit buď klučičí, holčičí nebo neutrální barevnou kombinaci. Vybírat můžete i různé řešení postele, přičemž může mít pod spodním lůžkem úložný prostor nebo vysouvací lůžko. Pokud k vám chodí na přespání rodina, přátelé nebo dítko, které žije trvale u druhého rodiče, hravě je na noc uložíte.  

Podívejte se na sg-nabytek.cz a vyberte dětem postele dle vašich představ. Budete spokojeni s cenou, kvalitou i vzhledem.