Nákup nového auta či ojetého? Co je potřeba si promyslet

Tipy & rady

Written by:

Přemýšlíte nad změnou v pořízení nového či ojetého vozu? Nejste si jistí, co by pro vás bylo lepší volbou? Zvažte všechna pro a proti a vyberte si auto, které bude vyhovovat vašim požadavkům i finanční situaci.

Ideální vůz pro vás

Před pořizováním vozu byste si měli promyslet, jaký vůz je tím ideálním právě pro vás, zda je to vůz sportovní, rodinný nebo luxusní. Důležité je si také stanovit priority ve výběru, zda bude rozhodovat značka a model vozu, cena, stav, najeté kilometry, motor či barva vozu.

Ušetříte, ale pozor!

Nákup ojetého auta volí většinou osoby, které nemají takové finanční možnosti. Na tom není nic špatného. Důležité je však při pořízení vozu myslet na možné opravy ojetého vozu a problémy, které se se starším vozem mohou objevit. Dávejte si pozor, abyste všechny své našetřené peníze neinvestovali do ojetého vozu a poté nezjistili, že vám ještě desítky tisíc chybí ve chvíli, kdy vás překvapí nějaké porucha. Rozumné je kupovat vůz, který je v rámci vašich finančních možností a zbude vám ještě dost velká rezerva na případné poruchy a další problémy, které se s ojetým vozem mohou pojit. Pro nákup ojetých automobilů je ideální navštívit online či kamenný autobazar.

Sázka na jistotu

Pokud si pořídíte vůz nový, tak trochu vsázíte na jistotu, která vás však může stát velkou finanční zátěž. Je nutné si promyslet, zda nový vůz zvládnete splácet a jakou zátěž to pro vás bude znamenat. Jízda v novém vozu je skvělá, pokud si můžete být jistí, že vás nezruinuje.

I jiná vozidla

Pokud přemýšlíte nad nákupem i jiného typu vozidla, například minibusu či dodávky, pomůže vám v tomto směru online autobazar, který nabízí tisíce zajímavých nabídek od prodejců i soukromých osob. Levné dodávky bazar jsou dobrou volbou pro všechny, kteří hledají levné varianty vozidel.