V udržitelné módě se skrývá budoucnost

Ostatní

Written by:

Módní průmysl je jedním z nejvíce znečišťujících odvětví na světě. Věděli jste, že například na výrobu jedněch džín je potřeba až 1500 litrů vody? Učinit vědomé rozhodnutí nakupovat s udržitelnými a etickými značkami může a bude znamenat pozitivní změnu pro planetu a lidi na ní.

České, ručně šité oblečení, značky Tykraso.cz, se může zařadit mezi trendy kousky, které jsou rozhodně zero waste. Mrkněte na web tykraso.cz a přesvědčte se sami.

Použití kvalitních materiálů prodlužuje životnost výrobku

Udržitelná móda se primárně vyznačuje tím, že se zaměřuje na kvalitu, používají materiály a povrchové úpravy, které jsou vyrobeny tak, aby vydržely a zároveň byly šetrné k životnímu prostředí. Ne jinak tomu je u produktů výrobce TYKRASO.CZ. Oblečení vyráběné značkami rychlé módy není vyrobeno tak, aby vydrželo – cílem je přimět vás, abyste si nakoupili více, tak proč se zaměřit na výrobu kvalitního oblečení s dlouhou životností? Výběrem udržitelných značek, které poskytují kvalitu, můžete snížit množství odpadu i množství oblečení, které kupujete (také vám ušetří peníze).

Využijte nadčasové kousky hodící se k více příležitostem

Rychlá móda je o trendech, až mnoho z nás zapomnělo, jak vypadá náš vlastní jedinečný styl. Mnoho udržitelných značek se zaměřuje na vytváření nadčasových kousků vysoké kvality. Vytvořte si svůj osobní styl, rozlučte se s módními trendy plýtváním peněz a noste oblečení, které vás odráží. Mikinové šaty jsou skvělou volbou, jsou pohodlné a mají všestranné využití.

Chráníte planetu

Průmysl rychlé módy za sebou zanechává obrovskou ekologickou stopu. Od dopadu skládek a spotřeby energie a vody po pesticidy a insekticidy používané při pěstování bavlny a chemikálie, které se dostávají do zásobování vodou a ovlivňují zdraví lidí v dodavatelském řetězci, lze s jistotou říci, že rychlá móda je skutečný problém pro životní prostředí. Výběrem udržitelné módy můžete říci ne podpoře negativního dopadu na životní prostředí, který módní průmysl způsobuje, a na oplátku snížit svou vlastní ekologickou stopu.