Vybíráte pracovní holínky? Poradíme vám, na co si dát pozor

Ostatní

Written by:

Výběr pracovních holínek není tak jednoduchý, jak by se na první pohled mohlo zdát. V tomto článku vám tedy přinášíme všechno, co potřebujete před nákupem vědět.

Pracovní holínky patří mezi specifické typy pracovní obuvi. Už na první pohled se liší. A také se používají k úplně jinému účelu. V následujících řádcích vám proto ukážeme, jak pracovní holínky správně vybrat a na co si dát při jejich koupi pozor.

Správná velikost

Základem je správná velikost. Než holínky pracovní zakoupíte, nejprve si je dobře vyzkoušejte. Neměly by vám být příliš těsné, ani příliš volné. Vždy si ale pro jistotu ponechte rezervu jedno velikostní číslo. Především ve studených měsících je totiž pravděpodobné, že v nich budete nosit tlusté ponožky.

Optimální výška

Výšku vybírejte především podle toho, co budete dělat. Je asi zbytečné pořizovat vysoké pracovní holínky, když se jen čas od času budete brodit v kalužinách. Pokud ale budete lovit ryby nebo se pohybovat v hlubokých vodách, raději sáhněte po velmi vysokých rybářských holínkách.

Kvalitní podrážky

Pracovní holínky musí být dostatečně velké i vysoké. Na co byste ale rozhodně neměli zapomínat, je i samotná podrážka. Právě ta totiž rozhodne o tom, jak moc budete v bezpečí, jakmile se ponoříte do neznámých vod. V obchodech pořídíte jak klasické holínky s gumovou podrážkou, tak gumáky s vyztuženou podrážkou. Do kluzkého prostředí se budou hodit podrážky s protiskluzem, které zabrání nechtěným přešlapům a zbytečným zraněním.

Ochranná špice

Jsou prvky, bez kterých se v některých případech obejdete. A ochranná špice patří mezi ně. Ochranná špice se hodí především ve chvíli, kdy víte, že se budete pohybovat v náročném prostředí. Tedy tam, kde hrozí pád těžkého nebo ostrého předmětu přímo na vaše nohy. Někteří určitě ocení i zpevněnou špici, která vás zase bude chránit proti ukopnutí prstů.