3 důležité tipy, jak vybírat capáčky babice

Ostatní

Written by:

Capáčky babice se skvěle hodí pro děti, které teprve začínají chodit. Jak ale vybrat pohodlné a skvěle padnoucí boty? Poradíme vám v článku.

Capáčky babice jsou lehké a ohebné. Díky těmto vlastnostem se skvěle hodí jako obuv pro první nošení. I jejich cena je velice příznivá. Pohybuje se zpravidla od dvou do pěti set korun. Jak ale vybrat takové capáčky babice, které budou pohodlné?

    1. Nejdůležitější rozměry

Při výběru capáčků se zaměřte především na čtyři míry – délku, šířku, oblouk nártu v nejvyšším místě a délka nártu od špice k holeni. Právě tyto míry vám spolehlivě řeknou, jak velké barefoot capáčky pořídit právě vašemu dítěti. Pokud budete vybírat jen od oka, nebo bez přítomnosti vašeho dítěte, nebudou dokonale sedět. A to může mít negativní vliv na vývoj nohy a dalších návyků vašeho dítěte (zejména při chození).

    1. Neklouzavost capáčků

Chodit v botách, které podklouzávají, není nic příjemného ani pro dospělého člověka. U dítěte je ale tento problém mnohem větší. Při nákupu capáčků tedy dbejte na to, aby byl vnější materiál spodku neklouzavý a dostatečně kvalitní. Ten zajistí především kůže. Pokud se ale tento materiál zanese, počítejte s tím, že jeho neklouzavost nebude tak výrazná jako dříve. Proto se o boty pečlivě starejte, případně zvolte kombinovaný materiál. Vhodné je i pogumování nebo podlepení pryží. Ne všechny jmenované kombinované materiály jsou vhodné pro venkovní i domácí nošení. Proto se před koupí nejdříve prodejce pečlivě vyptejte, abyste nepořídili zajíce v pytli.

    1. Sedí na patě?

Ještě důležitějším parametrem je fakt, jakým způsobem vůbec boty DDstep drží na patě. Dávejte pozor na to, aby se neprošlapovaly. Toho docílíte tak, že bude patní část dostatečně vysoká. Dostatečná výška by se měla rovnat minimální výšce kotníku vašeho dítěte od podlahy.