Co můžete získat založením offshore společnosti?

Inspirace

Written by:

Jste majitelem společnosti a připadají vám daně v naší zemi nebo zemi, kde obchodujete příliš vysoké? Víte, že můžete platit mnohem méně anebo vůbec žádné daně a to vše zcela legální cestou?existují země – daňové ráje, které vám to umožní. Princip je celkem jednoduchý.

Offshore a onshore společnosti

Jak už samotné názvy napovídají jedná se o společnosti, které mají své sídlo v zahraničí, ale podnikání soustředí ve domovské zemi (offshore) a firmy, které mají sídlo i celé své podnikání ve své domovině a tudíž podléhají českým zákonům. Důvodem k založení offshore společnosti jsou právě zákony určitých zemí, které jsou mnohem benevolentnější než české. Offshore společnosti mohou být jen právnické osoby (u nás obdobné a.s nebo s.r.o.). Taková společnost, pokud splní všechny podmínky, platí v daňovém ráji pouze nízkou paušální daň (dědická a darovací se neplatí vůbec), často také žádnou, nemusí vést účetnictví nebo daňovou evidenci, neprovádí audity a nemusí psát výroční zprávy. Cílem těchto zemí je přilákat zahraniční kapitál.

Podmínky k založení offshore společnosti

  • Společnost musí mít sídlo vedené v dané zemi
  • V zemi musí působit alespoň jeden zástupce společnosti
  • Pokud je určena paušální daň (většinou velmi nízká), musí ji společnost včas hradit

Naprostá anonymita

Seznamy offshore společností nejsou veřejnosti přístupné, proto si tak firma snadno udrží své soukromí a anonymitu. Firmy se zpravidla nedočkají ani žádných zásahů ze strany úřadů.

Oblíbené daňové ráje

Belize, Panama, Seychelská republika, Spojené arabské emiráty, Marshallovy ostrovy jsou jen některé z mnoha zemí, které jsou označovány za daňové ráje. Každá má jiné podmínky, které vyhovují různým typům firem. Pokud si nejste jisti, která země je pro vás nejvhodnější nebo chcete vědět, jak offshore společnost založit, mrkněte na webové stránky ioffshore.cz, kde zjistíte veškeré potřebné informace.