Dámská peněženka není jen praktický doplněk

Ostatní

Written by:

Peněženky nejsou jen praktickým pomocníkem, ale pro celou řadu žen je to také doplněk módní. Při jejím výběru se soustředí na celou řadu faktorů. Peněženka musí padnout stylově, ale zároveň by měla být praktickým pomocníkem.

Jak vybrat tu pravou?

Správný výběr peněženky je důležitý. Musíme vybrat takovou, která splní všechna naše očekávání. Pokud chceme peněženku opravdu kvalitní, nemusí se vždy jednat o lacinou záležitost a pak by byla škoda, kdyby díky nevhodnému výběru, zůstala uložena ve skříni.

  • Velikost a členění

Jedním z nejdůležitějších hledisek je samozřejmě velikost peněženky. Je potřeba si ujasnit, kam budeme peněženku nosit co vše do ní, kromě finanční hotovosti, budeme ukládat. S tím souvisí i množství přihrádek a kapsiček uvnitř peněženky.

  • Materiál a způsob zpracování

Materiál a způsob zpracování ovlivňují životnost peněženky. Pokud chceme peněženku opravdu kvalitní, ideální materiálem je kůže. Tento materiál je stálicí a nikdy nevyjde z módy. Kromě toho dámské peněženky z kůže vypadají velmi elegantně.

  • Barva

Vzhledem k tomu, že barevné spektrum je dosti široké, je potřeba volit takový odstín, který bude nejvíce odpovídat našemu stylu. Barva by měla ladit s oblečením, kabelkou a dalšími módními doplňky. Klasiku tvoří černá nebo béžová barva. Velmi odvážné a specifické barvy jsou bordó, červená, bílá či světle modrá.

  • Tvar

Také tvarů je na výběr celá řada. Dámské peněženky mívají nejčastěji tvar obdélníkový větších rozměrů a menší jsou pak tvaru čtvercového. Široký výběr různých modelů nabízí e-shop penezenky-ahal.cz. Naleznete zde nejen peněženky dámské, ale také pánské peněženky, které bývají velmi často menších rozměrů a čtvercového tvaru.

  • Zapínání

Peněženky mívají různé druhy zapínání. Mezi nejčastější patří zip, přezka nebo magnetické patentky.