Kvarner: Místo pro ideální dovolenou

Inspirace

Written by:

Ještě nevíte, kam vyrazíte letos na dovolenou? Uvažujete trávit dny volna v krásném a slunném Chorvatsku? Toužíte po nádherných plážích, čistém moři a krásné okolní přírodě? Pak je pro vás ideálním místem chorvatská oblast Kvarner, kde toho objevíte mnohem více.

Ostrovy i pevnina

Kvarner navazuje na Istrijský poloostrov. Jeho součástí je nejen pevnina, ale také Kvarnerské ostrovy Jaderského moře. Zvláštností tohoto regionu je bohatá flóra a fauna, husté lesy a úchvatný Národní park Risnjak. Kousek od Národního parku stojí za to navštívit Plitvická jezera, která patří k nejvíce nádherným přírodním úkazům Chorvatska.

Celý Kvarner obklopuje pohoří Učka, které brání drsnému počasí z vnitrozemí narušit pohodu a klid Kvarnerské riviéry.

Záliv Kvarner se pyšní nejen krásnou přírodou a podmínkami ideálními k trávení letní dovolené, ale také patří mezi oblasti s bohatým kulturním vyžití. Historie této oblasti je velice dlouhá, proto i milovníci památek si přijdou na své. Dovolená Chorvatsko uspokojí lenivé turisty, kteří přijeli za odpočinkem i aktivnější dovolenkáře.

Ubytování Kvarner

Pokud patříte mezi náročné turisty, využijte možnosti ubytovaní ve špičkových lázeňských centrech. Pokud dáváte přednost volnějšímu stylu cestování, využijte webových stránek ubytovanivchorvatsku.cz, kde objevíte obrovskou nabídku stylového ubytování. Velkou výhodou tohoto webu je, že u inzerátů objevíte nejen veškeré podrobnosti, ale také kontakt přímo na majitele se kterým jednáte o podmínkách ubytování. Cesta do Chorvatska se tak stane levnější záležitostí a vy ušetřené finance můžete použít ke zpohodlnění své zasloužené dovolené. K výběru ubytování můžete použít jednoduchý, ale podrobný filtr, který celý proces velice usnadní a urychlí. Pokud jste již rozhodnuti pro dovolenou v Chorvatsku, je k zajištění ubytování nejvyšší čas.