Prodyšné a antibakteriální látkové plenky

Ostatní

Written by:

Látkové pleny zažívají velký návrat. Jak je možné, že se k těmto starým postupům vracíme? Možná proto, že jsou šetrnější k pokožce miminka a tolik nezatěžují ekologické prostředí, než novodobé jednorázové pleny. Většina maminek však plenky na jedno použití přesto používají. Miminko se rychle jednoduše přebalí a plenka se vyhodí. To je ovšem jediná výhoda. Když byste zkoumala složení plen, tak by vás mělo zarazit především to, že obsahují nejrůznější umělé materiály a gely. Sice svůj účel svým způsobem splní, ale za jakou cenu? Je to na úkor zdraví vašeho dítěte.

Jestli nechcete čelit dermatitidám, tak uvažujte

Jednorázové pleny jsou málo prodyšné a gely pohlcující vlhko, současně berou i přirozenou vláhu dětské pokožky. Tím pádem je dítě mnohem náchylnější ke vzniku plenkové dermatitidy, ale není prospěšné ani to, že se zapařují pohlavní orgány. To jejich funkci rozhodně nepomáhá, zvláště pak u chlapců. Ač je prvotní investice do látkových plen vyšší, časem se finance obrátí ve váš prospěch. Praní a sušení už je věc druhá, která dost často maminky odrazuje. Kde budu plenky skladovat a budu muset denně prát? Ve skutečnosti to zase takový rozdíl není, ale na to si musí přijít každá maminka sama. V našem e-shopu naleznete látkové pleny, které zajistí vašemu dítěti potřebný komfort. Díky certifikované BIO bavlně jsou pohodlné a příjemné na dotyk. Jedině tak vašemu dítku zaručíte pocit jistoty a bezpečí.

Kalhotkové plenky se těší velké oblibě

Jsou kvalitně ušité s ohledem na správný vývoj kyčlí, anatomicky vykrojené a udělané tak, aby nebránily v pohybu. Spolehnout se dá i na materiál, je ultra savý a splňuje všechny předpoklady k adekvátní péči v přebalování vašeho dítěte. Na noc do kalhotek můžete vložit ještě plenu navíc. Bambusové složení látkové plenky je antibakteriální, takže nepodporuje vznik patogenů. Vaše dítě se na vás bude usmívat, protože mu v této plence bude dobře.