Tapety nejsou jako dřív

Tipy & rady

Written by:

Máte na tapetování špatné vzpomínky z dětství? Také váš nešťastný tatínek stál uprostřed obývacího pokoje s pomalu se rozmáčejícím pruhem papírové tapety neurčité barvy a mdlého vzoru a vedle něj ječící maminka, která mu vyčítá, že všechno upatlal od lepidla a ještě nemá ani kousek tapety na zdi? S tímto výjevem před očima jsem dlouho tvrdila, že o tapetě doma nechci ani slyšet.

Tapetování zvládnete hravě i vy

Ovšem od té doby, co vím, že včera není dnes a tapety prodávané před třiceti lety nemají vůbec nic společného s těmi, které jsou k dostání dnes, zřejmě se schyluje ke změně názoru. Už mnohokrát jsem u přátel viděla tapety, které mě opravdu nadchly svými originálními vzory, ovšem do tapetování na vlastní pěst jsem si netroufala. Potom jsem na radu kolegyně navštívila internetový obchod Tapeta-dekorace.cz a našla jsem zde krásné tapety, které by se mi líbily i do mého interiéru. Co oceňuji nejvíc, jsou návody, jak správně a jednoduše používat lepidlo na tapety, jak lepit papírové a jak vliesové tapety. Navíc jsou k dostání také různé druhy samolepicích tapet, se kterými je manipulace velmi jednoduchá, stačí je jednoduše sejmout z podkladu a umístit na správné místo. O záložní plán, když všechno selže, je tedy postaráno.

Je z čeho vybírat…

Z širokého sortimentu si vyberete určitě i vy. Papírové tapety jsou vhodné zejména do dětských pokojů, kde se mohou snadno poškodit. Jsou však poměrně levné a není problém je vyměnit. Do ostatních místností jsou vhodnější vliesové tapety, které skvěle izolují, jsou odolnější a snáz se s nimi manipuluje. Tapetování je jednodušší v tom, že lepidlo nanášíte na zeď a ne přímo na tapetu, jak je tomu u papírových tapet. Vyberte si i vy okouzlující vzory vliesových tapet, využijte také 3D vzory či fototapety, které vám v interiéru navodí přesně takovou atmosféru, jakou chcete. Tak neváhejte a tapetujte i vy bez obav a s nadšením, Tapeta-dekorace.cz je tím správným partnerem.