Tipy pro správný výběr brýlí

Tipy & rady

Written by:

Hledáte perfektní brýle pro svůj tvar obličeje? Ať už máte kulatý, oválný nebo čtvercový obličej, vždy se najdou obroučky na brýle přesně pro vás.

Zjistěte svůj tvar obličeje

Věděli jste, že většina lidí mění své brýle přibližně každé 3 roky? Když je čas na pořízení nových brýlí, chcete mít jistotu, že vyberete správný tvar. Díky tolika brýlím, ze kterých si můžete vybrat, musíte vědět, co vám nejlépe vyhovuje. Pomůže vám to zvýraznit vaše jedinečné kontury obličeje.

Zvažte barvy, které odpovídají vašemu tónu pleti

Stejně jako tvar obličeje pomáhá určit, které rámečky vypadají nejlépe, důležitý je i tón pleti. Tón pleti, který je důležitější než barva vlasů a rozhodující než barva očí, udává tón pro vysoce módní rámy. Vyberte odstín nejblíže vašemu tónu pleti:

  • Teplý tón pleti
    Pokud máte na kůži žlutou, bronzovou nebo zlatou barvu, máte teplou pleť. Držte se dál od kontrastních barev, jako jsou pastelové barvy. Lichotivé nejsou ani bílé a černé obroučky. Místo toho jsou pro vás nejlepší hnědé odstíny, zlatá nebo medová, béžová a olivově zelená.
  • Chladný tón pleti
    Pokud má vaše pokožka růžové nebo modré podtóny, máte chladnou pleť. Vyvarujte se barev, které s vámi „splynou“, a místo toho sáhněte po rámech, které jsou  stříbrné, černé, tmavé želvy, růžové, fialové, modré, fialové a šedé .

Jaký je váš životní styl?

Existují rámy brýlí pro každý způsob života! Přemýšlejte o činnostech, které budete při nošení brýlí dělat. Potřebujete dipotrické brýle na čtení, budete v nich sportovat či hledáte obroučky určené k běžnému nošení?

Přizpůsobit obroučky vaší osobnosti?

Obroučky, které nosíte, mohou hodně říci o vaší osobnosti. Můžete mít brýle, které o víkendech předvádějí vaši zábavnou stránku, a pár, který zdůrazňuje vaši pracovní pozici. Ozdobte si tvář svou oblíbenou barvou (pokud se neshoduje s tónem vaší pleti) nebo podrobnými ozdobami. Vyberte si buď jeden styl rámečků, který vyjadřuje vaši osobnost, nebo mějte po ruce malou kolekci rámečků, které snadno upraví váš vzhled podle vaší nálady.