Trápí vás neustále mastné vlasy? Víme, co děláte špatně

Inspirace

Written by:

Vlasy jsou rozhodně pýchou každé ženy. Aby neustále vypadaly skvěle, chodí se ke kadeřníkovi i několikrát do měsíce. Je to sice nákladnější, ale za skvěle vypadající vlasy to opravdu stojí. Navíc pravidelné stříhání konečků vlasů podporuje jejich růst, proč tedy ke kadeřníkovi nechodit. Mnohé ženy však netrápí délka vlasů nebo barva vlasů, ale jsou spíše nešťastné z jejich mastnoty. Sice si pravidelně umývají hlavu kvalitními šampony světových značek, přesto mastnotu ne a ne zlikvidovat. Kde je problém?

Pokud mastnota sídlí na vašich vlasech takřka nepřetržitě, nabízí se otázka, co je toho důvodem. Je snad něco špatně ve vašem těle? Nebo se dopouštíte chyb, které vlasům škodí? Pravdou je druhá odpověď. Mnohé ženy se dopouští zásadních chyb, aniž by si je uvědomovaly. Jakých chyb se tedy ženy dopouští nejčastěji?

Vlasy si myjí příliš často

Jedna věc je mýt si vlasy kvalitními šampony značek, jako je Maria Nila nebo Kérastase, druhá věc je jejich časté mytí. Kvalitní vlasová kosmetika sice vlasy podporuje a dodává jim svěžest a zdravý vzhled, ale pokud si vlasy budete mýt obden, denně nebo dokonce i několikrát denně, vlasy se vám budou mastit víc a víc. Častým mytím se totiž vlasová pokožka zbavuje přirozených olejů, které tedy má tendenci produkovat ve větším množství.

Moc kondicionéru škodí

Kondicionér je skvělá věc, dokáže vlasy vyživit, uzdravit a dodat jim svěží vzhled. Je však pravdou, že moc kondicionéru škodí. Stejně tak je škodlivé nanášení. Mnohé ženy kondicionér nanáší na vlasovou pokožku, kterou však tímto výrazně zatěžují. Kondicionér se má nanášet jen a pouze na konečky vlasů.

Příliš časté česání také škodí

Mastnotu podporuje také příliš časté česání. přestaňte si vlasy neustále česat a nesahejte si do vlasů neustále. Tento zvyk vás může stát nehezký vzhled, vlasy budou mastné. Mastnotu totiž do vlasů přenášíme z našich prstů.