Trendy pro letošní Vánoce. Jaké dekorace pořídit?

Ostatní

Written by:

Podzim teprve začal a určitě si řeknete, co už strašíme s Vánocemi, ale ony až tak daleko nejsou. Za necelé tři měsíce tady máme Štědrý den, advent o čtyři týdny dříve, proto rozhodně není brzy na to se podívat, jaké trendy ovládnou letošní Vánoce.

Jedná se o svátky, na které se snad všichni těšíme a řada nás žen si užívá přípravu adventní a vánoční výzdoby. Inspirace není nikdy dost a na nákup nových kousků také ne. Přinášíme tedy tipy na vánoční dekorace, jež by mohly vaše letošní Vánoce udělat ještě krásnější.

Náš tip: Pokud budete vyrábět vánoční přání, inspirujte se na www.prani-pranicka.cz, určitě si zde vyberete a získáte inspiraci.

Daleko více světla

Rok, co rok vzrůstá obliba využívání vánočního osvětlení. Už nezdobí jen vánoční stromeček a pár exteriérových prvků. Světýlek přidáváme více a více. A proč také ne? Vnést více světla do bytu i na zahrádku celkové atmosféře prospěje. Dlouhé a chladné večery jsou díky němu daleko útulnější a příjemnější. Vánoční osvětlení napříč celým vašim bydlením mu bude neskutečně slušet. Kouzelnější náladu si navíc zamilují vaše děti. Připravte jim prosvětlené svátky.

Hitem jsou světýlka na drátku, které snadno aplikujete na jakoukoliv dekoraci, nábytek či jiný předmět. Navíc jsou na baterie, takže nemusíte mít přístup k elektrické síti a umístíte tak výzdobu na jakékoliv místo doma i venku. Takovým osvětlením dozdobíte plastové květináče a truhlíky, věnce, květiny, stromečky, různá aranžmá, garnýže a jiné zařizovací prvky.

Zapojte fantazii a osvětlením doplňte různá aranžmá, díky čemuž bude výzdoba zářivější.

Mat a lesk

Trendem letošních Vánoc bude kombinace lesklých a matných povrchů, který je patrný především na vánočních baňkách. Pravdou je, že matné a lesklé baňky tady máme od nepaměti, ale jejich vzájemné využití je letos obzvláště žádoucí. Co takhle pořídit nové ozdoby na stromeček v lesklých i matných odstínech?

K dostání je nespočet sad baněk s matnými i lesklými variantami. Lesk a třpyt můžete dekoracím dodat pomocí glitrového spreje, jehož aplikace je snadná.

Stříbrná, zlatá, černá, antracitová a růžová

Každoročně Vánocům dominují určité barvy. Stálicemi je zlatá a stříbrná, jež i letos patří k top barvám adventního a vánočního času. Do popředí se dostávají i méně tradiční odstíny, jež ale souvisí s interiérovým designem jako takovým. Trendová je kombinace bílé a černé (případně šedé, antracitové) a to na různých zařizovacích prvcích. Máte-li i vy byt laděn do těchto tónů, pak už můžete pořídit i vánoční dekorace v černé či antracitové barvě. Moderní je také růžová, především pak v jemných, pastelových odstínech.

Dekoracemi v těchto moderních odstínech docílíte luxusního dojmu.

Návrat tradicím

Vánoce jsou spojeny s řadou tradic a přece jen je to svátek tradiční. Proto se výrobci vrací do minulosti a dnes už můžeme nalézt mnohé vánoční a adventní dekorace inspirované starými časy a přírodou. Tradiční prvky, motivy a přírodní materiály zkrátka k Vánocům patří a patřit budou. Nemusíte tedy vyhazovat výzdobu, kterou jste zdědili třeba po babičce. A pakliže k tomuto stylu inklinujete, nabídka takových doplňků je dnes poměrně široká.

 

Zajímavým prvkem pro vánoční aranžmá mohou být dřevěné sáňky. Dřevěné dekorace jsou obecně vždy velmi oblíbené. Sálá z nich harmonie, teplo a kus přírody.

Máte-li inspirace na vánoční dekorace málo, určitě zavítejte do e-shopu www.harasim.info, kde již nyní najdete jednu z nejbohatších nabídek na trhu.