Věda a mystika: chryzokol a jeho vlastnosti

Ostatní

Written by:

Krystaly jsou miliony let staré a byly součástí nejranější části formování Země. Vědecky jsou krystaly nejuspořádanější stavbou, která v přírodě vůbec existuje. Jsou strukturovány tak, že reagují na vstupy všech různých energií kolem sebe. Díky tomu vysílají specifické vibrační frekvence.

Jsou schopny uchovávat obrovské množství informací, což z nich činí krystaly nezbytnými pro moderní technologie. To je důvod, proč se v určité podobě nacházejí také v počítačích, televizorech, mobilních telefonech, satelitech a tak dále. Silnou ochranu v této oblasti přináší zejména hematit.

Lidé jsou krystaly přitahovány odjakživa

Ať už se jednalo o pohřební rituály, věštecké praktiky a jiné léčebné procesy, kameny jsou duchovním pokrokem a dokonce i jakýmsi symbolem označení síly.

Naši předkové intuitivně věděli, že při nošení kamenů, budou energie kamenů interagovat s lidským elektromagnetickým polem a způsobí určité změny. Lidé se rozhodli nosit diamanty jako spojení s nejnezničitelnější přírodní látkou na zemi. Není se tedy čemu divit, že řada z nich zdobí i koruny královských klenotů.

Chryzokol – spojte se svou ženskou energií

Nesmíme opomenout hlavně chryzokolkámen bohyně. Je spojen se čtvrtou (srdeční) a pátou (krční) čakrou. Pomáhá ženám přijmout svou božskou ženskou sílu prostřednictvím silné komunikace, sebevyjádření, zmocnění a vzdělávání. Zatímco stimuluje mysl, má uklidňující účinky a pomáhá vyjít pravdě na povrch.

Podporuje vnitřní moudrost, zdůrazňuje sílu, kterou mají naše slova a činy, posiluje charakter a umožňuje soucit. Přináší prosperitu a schopnost podnikání tím, že zvyšuje analytické a intuitivní dovednosti.

Jelikož je to kámen bohyní a velekněžek – ti, kdo rezonují s chryzokolem, pocítí jeho prastarou energii a spojení s tradicemi domorodé moudrosti. Mezi další cenné drahokamy patří safír, opál, smaragd, ametyst, nefrit, obsidián a mnoho dalších. Více na https://www.magieprirody.cz/