Chodíte často venku po setmění a bojíte se? Buďte vidět!

Tipy & rady

Written by:

Lucie už sice byla a nás čekají delší dny a kratší noci. Než však půjdou děti do školy nebo odpoledne z družiny či kroužku za světla, na to si ještě pár měsíců počkáme. Zima je ještě celá před námi a nás čeká mlhavé počasí, plískanice, husté sněžení nebo lijáky. Jaká bude letošní zima neví nikdo z nás, ale zhoršené viditelnosti se občas jistě dočkáme. Pokud vidíte špatně na cestu kvůli zmíněné zhoršené viditelnosti, logicky, jste špatně vidět i vy. Zejména u frekventovaných vozovek je to velmi nebezpečné, ale i v místech, kde nečekáte, že pojede auto. Řidič vás nevidí a vy nemusíte vždy stačit uhnout. Ještě horší a pomalejší reakce má malé dítě, proto se na ně nikdy nespoléhejte.

Nespoléhejte se na poučování svých dětí

Samozřejmě je to nejlepší prevence, jakou můžete pro své děti udělat. Poučení o tom, jak přecházet přes silnici, jak se chovat na přechodu nebo jak funguje semafor jsou základy, které musí každé dítě znát, když začne chodit samo do školy nebo domů z kroužku. Ovšem spoléhat se na dodržování všeho, co ho naučíte, se nikdy nemůžete. Reflexní prvky zviditelní vaše dítě natolik, že ho nepřehlédne téměř žádný řidič. V sychravém zimním počasí, když dítě bez rozhlédnutí vběhne do vozovky, nemá řidič šanci dítě vidět včas a rychle zareagovat. Neštěstí, které následuje si jistě nepřeje nikdo z nás. Používáním reflexních prvků můžete o mnoho riziko neštěstí snížit.

Na altima.cz najdete tak velký výběr, že každé dítě si jistě vybere. Přívěsky, nažehlovačky, samolepky, reflexní pásky nebo rukavice a potahy na batoh z reflexního materiálu najdete s motivy zvířátek, květin a jinými dětskými obrázky.

Nezapomeňte na sebe

I dospělí bývají často zamyšlení a při chůzi v silničním provozu nedávají pozor. Reflexní pásky nebo praktická nákupní taška z reflexního materiálu vás natolik zviditelní, že i ve špatném zimním počasí budete skvěle vidět.