Dokonalé stínění přináší komfort do vašeho domova

Tipy & rady

Written by:

Vhodně zvolené stínění do vašeho domova přináší mnoho výhod, a to nejen komfort světelný, ale také tepelný a pocit soukromí. Zvolit si můžete z mnoha druhů stínění. Jaký je však tím pravým pro vás?

Stínění

Do vašeho domova, tedy bytu či domu, můžete zvolit různé druhy stínění, které se odlišují nejen svou funkčností, designem, ale také cenou. Vždy záleží na tom, co od daného stínění přesně požadujete a kolik do něj můžete investovat. Zvolit si však můžete z variant venkovního stínění či vnitřního stínění.

Venkovní

Pokud byste raději zvolili venkovní typy stínění, můžete popřemýšlet nad pořízením venkovních žaluzií. Ty regulují množství denního světla ve vašem domově, ale ovlivňují také teplotu místnosti a co více, stále vám dovolují dostatečně větrat. Navíc si venkovní žaluzie můžete vybrat v mnoha různých provedeních, ať už se jedná o barvy, tvary lamel či provedení s manuálním či motorickým ovládáním.

Rolety a markýzy

Pokud byste raději typ stínění, který vám dopřeje spánek v naprosté tmě, navíc okna ochrání před prudkým deštěm i UV zářením, zvolte venkovní rolety. Díky nim vás slunce jen tak z postele nevytáhne. Hodí se i jako preventivní bezpečnostní opatření na chatu. Světelný komfort nabízí rolety Mladá Boleslav. Stínící techniku můžete potřebovat i na svou terasu. Slunečný komfort zajistí markýzy, díky kterým si můžete užívat ranní kávu na terase i oběd s rodinou. Více se dozvíte na markýzy Mladá Boleslav.

Vnitřní stínění

Oblíbenou formou stínění, jsou také vnitřní typy stínění. Jedná se o vnitřní žaluzie či vnitřní látkové stínění. Vnitřní žaluzie patří mezi nejpoužívanější typy stínění, a to i z důvodu ceny. Hliníkové žaluzie jsou totiž cenově velmi dobře dostupné, přitom efektivní.