Plot včera a dnes

Ostatní

Written by:

Beton je kompozitní stavební materiál, který využívá pojiva, plniva, vodu a některé další příměsi. Historicky poprvé se s betonem setkáváme už v období 7.-9. století před naším letopočtem v Asýrii, kde se používal na stavbu obydlí. Dnes se bez betonu neobejde prakticky žádná stavba. Každý základ na dům, sklep i plot vyžaduje beton, a tak není divu, že se beton začal využívat i pro výrobu plotů. Betonové ploty přitom nejsou vůbec nevzhledné, jak si mnozí myslí. Naopak patří mezi okrasné typy oplocení, jsou odolné, praktické a neprůhledné. Díky tomu si je lidé pořizují, aby si na zahradě vytvořili dostatek soukromí a zamezili zvědavcům okukovat je.

Variabilní a přesto praktické

Betonové ploty jsou velmi variabilní, můžete si vybrat podle vašeho vkusu dekor, barvu, ale také výšku plotu a tvar jeho zakončení. Díky tomu si můžete navrhnout libovolnou podobu plotu, která bude vyhovovat vašim požadavkům. Velmi populární jsou šedé, pískové a antracitové ploty, nejčastěji je potom zdobí vzor štípaného kamene nebo cihliček. Pokud vám připadá samotný beton příliš jednotvárný, můžete použít také dřevěné latě ve zvolené barvě, které betonový plot opticky odlehčí. V dnešní době se prodávají betonové ploty dekorované z jedné nebo obou stran.

Nekupujte zajíce v pytli

Nedokážete si přesně představit, jak by vámi vymyšlený plot vypadal kolem domu? Pomůže vám speciální konfigurátor plotu, do kterého zadáte požadované parametry plotu a získáte vizualizaci daného oplocení. Široký výběr, kvalitní ploty a spolehlivý servis vám zajistí firma Kulkabex, s.r.o., která má s montážemi betonových plotů mnohaleté zkušenosti. Využijte jejich zkušeností k tomu, abyste měli kolem vašeho domu okrasný a zároveň praktický plot.