Jak se obléknout na pracovní pohovor

Ostatní

Written by:

Možná si říkáte, že není oblečení vybrané na pracovní pohovor špatné. Je čisté, neodrbané, proč v něm nejít, že? Pokud se chystáte na pracovní pohovor do vytouženého zaměstnání, například práce Liberec, měli byste promyslet každý detail vašeho pohovoru, včetně oblečení.

Oblečení na pracovní pohovor vybírejte pečlivě

Hledání nové práce může být někdy zdlouhavé, otravné a frustrující. Ačkoli, jak zjistíte na webu cz.jobimi.com, je pracovních příležitostí mnoho a to z různých oborů, může se stát, že vaše hledání práce stagnuje. Na vině mlže být i taková zdánlivá maličkost jakou je oblečení použité na pracovní pohovory.

Zjistěte firemní kulturu

Při prvním rozhodování, co si obléci na pracovní pohovor, byste měli nejprve vzít v úvahu kulturu společnosti, se kterou pohovor vedete, a podle toho se obléknout. Děláte pohovor na nabídku práce Plzeň, kde zaměstnanci nosí každý den obleky nebo nosí trička a džíny?

Oblek není vždy tou nejlepší volbou na pracovní pohovor. Pokud se objevíte v obleku a kravatě a všichni zaměstnanci mají na sobě šortky a sandále, budete vypadat nepatřičně, budete se cítit nepříjemně a můžete vydávat špatnou energii. Totéž platí o opaku. Pokud se objevíte v šortkách a žabkách do společnosti, která nosí profesionální oblečení, mohlo by to vzbudit dojem, že se do společnosti nehodíte.

Mělo by se také vzít v úvahu odvětví, pro které vedete pohovor, protože pravidla oblékání účetní firmy se pravděpodobně budou lišit například od stavebních společností.

Oblečení mějte o „třídu“ výše

Pokud chcete práci získat, měla by vaše volba, co si obléct na pracovní pohovor, odpovídat nebo být o něco elegantnější než dress code dané společnosti. Pokud je například normální pracovní oděv společnosti business casual, je v pořádku nosit oblek, abyste udělali dojem. Pokud je normální pracovní oděv ležérní, je v pořádku nosit business casual outfit, abyste také zapůsobili.

Nezoufejte pokud to tentokrát nevyšlo, nechte si zasílat pracovní nabídky z cz.jobimi.com dle vašich preferencí a důkladně se připravujte na všechny pohovory.